Polecamy

10 najdziwniejszych przedmiotów zbieranych przez hipsterskich kolekcjonerów

|
|
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Kolekcjonerstwo to pasja, która może być nie tylko droga, ale także nietypowa. Jakie są najbardziej szalone kolekcje? 

Pamiątki po mordercach 

Miłośnicy kryminalnych historii często chcą posiadać rzeczy należące do najbardziej lubianych bohaterów mrocznych historii. W tej grupie zdecydowanie dominują przedmioty codziennego użytku, takie jak ubrania, długopisy czy prywatna korespondencja. 

Zabawki z McDonald’s

Równie dużą popularnością cieszą się kolekcje zabawek z zestawów Happy Meal sieci restauracji McDonald’s. Najbardziej okazałe kolekcje liczą po kilkadziesiąt tysięcy elementów. Jeden z najbardziej znanych kolekcjonerów zabawek trzyma swoje eksponaty w pomieszczeniu o powierzchni 650 m2

Drapaczki do pleców 

Wśród kolekcjonerów nietypowych przedmiotów warto także wspomnieć o osobach, które zbierają drapaczki do pleców. Pierwszy znany kolekcjoner tych przedmiotów pojawił się w Stanach Zjednoczonych w latach 70. Aktualnie jego imponująca kolekcja ręcznie wykonanych drapaczek do pleców liczy ponad 700 elementów przywiezionych z ponad 70 krajów. 

Gumki do mazania 

Gumki służące do zmazywania ołówka czy kredki to także obiekt zainteresowań kolekcjonerów. Fikuśne kształty, kolory i postaci gumek sprawiły, że tego typu kolekcje mogą liczyć nawet kilkadziesiąt tysięcy różnych przedmiotów. Jeden z najbardziej znanych kolekcjonerów tego typu przedmiotów może pochwalić się niemal 20 tysiącami eksponatów z całego świata. 

Hotelowe tabliczki 

Do nietuzinkowych kolekcji można również zaliczyć tabliczki umieszczane na klamkach w hotelowych drzwiach. Tego typu informacje najczęściej dotyczą nieprzeszkadzania gościom pokoju lub sprzątania pomieszczenia. Regularnie podróżujący kolekcjonerzy mogą ich zebrać nawet kilkaset każdego roku. Do tej samej grupy kolekcji można także zaliczyć opakowania cukru, serwetki czy mydła z hotelowych toalet. 

Pachołki drogowe 

Okazałą kolekcją pachołków drogowych może pochwalić się Brytyjczyk David Morgan. Jego hobby rozpoczęło się od pracy w firmie zajmującej się remontami dróg. Od tego czasu mężczyźnie udało się zebrać kilkaset elementów, a jego nietypowa kolekcja zyskała duży rozgłos na świecie. 

Pokrowce na parasol 

Jak udowadniają kolekcjonerzy z całego świata, zbierać można wszystko. Jedną z takich osób jest Nancy Hofman, która od kilkudziesięciu lat zbiera pokrowce na parasole. Jej bogata kolekcja zyskała na tyle duży rozgłos, że kobieta otworzyła w 1996 roku specjalne muzeum, w którym można oglądać zebrane przez nią eksponaty. 

Deski surfingowe 

Kultura produkcji i kolekcjonowania desek surfingowych rozwinęła się już kilka lat temu. Obecnie tego typu ręcznie robione przedmioty stają się niemal równie imponujące jak rzeźby znajdujące się w muzeach, a ich twórcy uznawani są za prawdziwych artystów. 

Telefony komórkowe 

Rozwijająca się technologia sprawiła, że nowe modele komórek można zakupić niemal każdego miesiąca. Z tego powodu miłośnicy oldschoolowych telefonów komórkowych decydują się na tworzenie specjalnych kolekcji, w których przechowują najbardziej legendarne modele. 

Obcięte paznokcie

Jednym z najbardziej nietypowych hobby jest zbieranie cudzych włosów lub paznokci. Choć pozornie dziwne kolekcje zdają się niemal nierealne, to na świecie można znaleźć wiele osób, które od lat zbierają tego typu rzeczy. Wśród nich jest Richard Gibson, który swój zbiór zapoczątkował w latach 90.

Zdj. główne: Karen Vardazaryan/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Kreowanie przestrzeni – Wyjątkowe ozdoby w salonie
|
Kreowanie przestrzeni – Wyjątkowe ozdoby w salonie
Ozdoby w salonie - Twórz wyjątkową przestrzeń pełną stylu i harmonii!
Porady dotyczące pielęgnacji i konserwacji sprzętu wędkarskiego – podstawowa wiedza
|
Porady dotyczące pielęgnacji i konserwacji sprzętu wędkarskiego – podstawowa wiedza
Pielęgnacja i konserwacja sprzętu wędkarskiego jest niezbędna dla utrzymania go w dobrym stanie i zapewnienia satysfakcjonujących wyników podczas połowów.
Sztuka filmowania z powietrza: Techniki i triki, które warto znać
|
Sztuka filmowania z powietrza: Techniki i triki, które warto znać
W tym artykule przedstawimy kilka przydatnych wskazówek, które pomogą Ci podnieść jakość swoich filmów i wykorzystać pełen potencjał dronów.