Polecamy

Jaki tablet wziąć ze sobą w podróż?

|
|
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Zbliżają się wakacje, a wraz z nimi letnie wyjazdy. W plecaku nie może zabraknąć: telefonu, aparatu, mapy, no i… no właśnie – laptopa nie zabierzemy. Najlepszą alternatywą jest tablet. Jaki najlepiej sprawdzi się na wycieczce? 

Tablety to świetny wybór na wyjazd. Są zgrabniejsze od laptopów, a możemy na nich wykonać większość operacji, które chcielibyśmy zrobić na komputerze stacjonarnym: wysłać maila, obejrzeć film na Netflixie, zagrać w jakąś grę podczas jazdy autobusem, albo przeczytać e-booka. Dlatego właśnie tablety są bardzo poręczną alternatywą dla innych urządzeń elektronicznych, które chcielibyśmy mieć, a nie możemy, na wakacyjnym wyjeździe. 

Tablety wielofunkcyjne

Producenci przenośnych komputerów wypuszczają całe serie sprzętów dostosowanych do określonych zadań. Mamy więc tablety przeznaczone do oglądania filmów bądź grania w gry. One jednak wcale nie sprawdzą się najlepiej na wyjeździe. Powinniśmy poszukać tabletów, które spełnią się w każdej roli, nawet jeśli nie zagwarantują najwyższej jakości oglądania filmów w 8K. Preferowanym urządzeniem w podróży może być Galaxy Tab A od firmy Samsung. Wartym rozważenia jest także tablet Overmax Qualcore 7023, który jest o połowę tańszy od Galaxy Tab, a wciąż nie zawiedzie nas swoimi parametrami. 

Czego powinniśmy poszukiwać?

Wiemy już, że najlepsze będą tablety wielofunkcyjne. Ale co dalej? Bo w zasadzie niemal każdy tablet na swój sposób taki jest. Przydałyby się zatem nieco dokładniejsze wskazówki. Otóż to, na co powinniśmy zwracać uwagę podczas zakupu tabletu, można streścić w kilku podpunktach. Co powinien mieć tablet?

  1. Wejście na kartę sim – dzięki temu będziemy mieć połączenie z internetem. 
  2. Wejście na kartę microSD – w ten sposób nośnikiem naszych nagrań i fotografii stanie się tablet.
  3. Wejście na kabel USB.
  4. Procesor, który pozwoli na odtwarzanie filmów w jakości Full HD.
  5. Ekran z możliwością regulacji jasności ekranu – dzięki temu będziemy mogli z niego korzystać nawet w pełnym słońcu.  
  6. Pamięć wewnętrzną o minimalnym rozmiarze około 16 GB.
  7. Odporność na wstrząsy, wilgoć, wysoką temperaturę, pyłki i tak dalej. 
  8. Dopasowana, oryginalna ładowarka, która szybko naładuje baterię.

Szczególnie istotne

Kiedy rozmawiamy o wyjeździe, kwestie takie jak dobra jakość oglądanych filmów jest zasadniczo drugorzędna, czy nawet trzeciorzędna. Owszem, dobrze byłoby obejrzeć ulubione produkcje w jak najwyższej jakości, jednakże nic nam to nie da, jeżeli bateria będzie padać po dwóch godzinach. Warto więc wybrać tablet z solidną baterią. Tablet Xperia Z ma baterię, która umożliwia korzystanie z niego przez 9 godzin. Bateria jest najważniejszym elementem, o który powinniśmy zapytać podczas zakupu tabletu. Dobry tablet powinien wytrzymać cały dzień na jednym ładowaniu (oczywiście mówimy tu o przedziale między 7 a 9 godzin). Warto także zapytać o to, czy dany ekran nie jest zbyt podatny na zabrudzenia i zarysowania.

Zdj.głóne: mohadese majd/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak wybrać dodatki, pasujące na specjalne okazje? Przewodnik po luksusowej biżuterii
|
Jak wybrać dodatki, pasujące na specjalne okazje? Przewodnik po luksusowej biżuterii
Odkryj tajemnice wyboru idealnej biżuterii na specjalne okazje. Dowiedz się, jakie elementy warto zwrócić uwagę przy wyborze luksusowych dodatków i jakie trendy obecnie królują.
Odkrywając tajemnice życia i pracy Mikołaja Kopernika – unikalne zbiory muzealne
|
Odkrywając tajemnice życia i pracy Mikołaja Kopernika – unikalne zbiory muzealne
Zanurz się w fascynującym świecie Mikołaja Kopernika, odkrywając unikalne zbiory muzealne poświęcone jego życiu i pracy. Artykuł pełen wiedzy i inspirujących historii.
Poradnik dla pasjonatów wędkarstwa: Jak złowić większą rybę?
|
Poradnik dla pasjonatów wędkarstwa: Jak złowić większą rybę?
Złap większą rybę! Odkryj porady i techniki dla pasjonatów wędkarstwa, które zwiększą Twoje szanse na sukces.